Bankowość online to dużo więcej niż konto internetowe

Zyskuje w naszych oczach dzięki takim cechom, jak szybkość, możliwość dostępu do własnego konta przez całą dobę oraz wykonywania przelewów o każdej porze dnia i nocy. Dla wygodnych i stawiających na komfortowe rozwiązania, dla zapracowanych oraz dla tych, którzy lubią wszystko mieć pod kontrolą, konto internetowe czyli bankowość online stały się cennym wsparciem.

Dziś aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno wielu z nas spoglądało w stronę banków oferujących e-konta z niepewnością i nieufnością. Bankowość internetowa jest dziś bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Zalet e-konta jest wiele. Jakimi więc cechami bankowość online podbiła nasze serca?

Bankowość internetowa to oszczędność czasu i pieniędzy. W ramach rachunku bankowego, każdy klient otrzymuje możliwość zarządzania poszczególnymi operacjami finansowymi za pomocą internetu. Dzięki temu w każdej chwili może on sprawdzić stan swego konta i sprawdzić, czy wynagrodzenie lub należna opłata wpłynęła już na jego konto (sprawdź czy nie przepłacasz za swój rachunek osobisty – porównaj najlepsze konta tutaj www.topkontabankowe.pl/ranking-kont-osobistych).

Może też dokonać szybkiego przelewu oraz kontrolować stan swego konta. Takie rozwiązania proponują swym klientom zarówno banki tradycyjne, które posiadają stacjonarne punkty obsługi, jak i banki wirtualne, działające w sieci.

Ponieważ koszt prowadzenia konta internetowego jest tańszy, klient banku może dzięki temu zaoszczędzić na opłatach związanych w prowadzeniem rachunku. Oszczędza również sam bank, gdyż bankowość internetowa nie wymaga od placówki posiadania wielkiego lokalu ani tez zatrudniania wielu osób do obsługi klientów. Przy regularnym oszczędzaniu warto także wziąć pod uwagę specjalnie przygotowane do tego celu rachunki, polecamy ranking kont oszczędnościowych, w którym znajdziesz porównanie najlepszych ofert na rynku.

Co więcej – e-konto obsługiwane jest przez tych, którzy z niego korzystają, a więc przez klientów. Ważne jest jednak, by bank zadbał zarówno o obsługę techniczną, jak i o bezpieczeństwo takich kont. Bankowość online wymaga przecież odpowiednich rozwiązań, jak specjalne szyfry, dzięki którym tylko osoba upoważniona może uzyskać dostęp do konta. Rozbudowane hasło, broniące konta przed osobami nieupoważnionymi, to podstawa.

Równie ważnym zabezpieczeniem są szyfrowane transmisje, kody wysyłane na SMS-a w chwili, gdy potwierdzany ma być przelew oraz automatyczne powiadomienia o wszelkich zmianach na rachunku dokonywane za pomocą systemu SMS. Dzięki temu klient może za pomocą telefonu komórkowego kontrolować stan swego konta nawet w chwili, gdy nie ma dostępu do internetu.