Umowa pożyczki – po prostu MUSISZ ją przeczytać

Szukając pożyczki, bez względu na to, czy szukamy jej w bankach czy w firmach pozabankowych, zwracamy uwagę na koszty pożyczki i szybkość rozpatrzenia wniosku i wypłaty pieniędzy. Bardzo rzadko zwracamy uwagę na umowę pożyczki. To błąd. Umowa pożyczki, to bowiem dokument, który trzeba przeczytać, zrozumieć i podpisywać wyłącznie wtedy, gdy mamy pewność, że nie ma w nim niekorzystnych dla nas zapisów!

W opinii wielu osób, umowy pożyczek są dość skomplikowane. Nie można się z tym nie zgodzić. Pisane bankowo – prawniczym językiem, z mnóstwem postanowień, paragrafów i innych zapisów, nie zachęcają do zagłębienia się w treść. Mimo tego, nie należy z tego rezygnować. Podpisując umowę pożyczki, wyrażamy zgodę na warunki w niej zawarte, warunki, które będą dla nas zobowiązaniem, warto więc je poznać.

Nie ma znaczenia, czy szukamy pożyczki chwilówki za darmo i chcemy pożyczyć tylko kilkaset złotych, czy szukajmy możliwości pożyczenia większej sumy, zawsze trzeba zapoznać się z umową. Co ważne – przeczytać i zapoznać się należy nie tylko z umową, ale wszelkimi dokumentami, które do niej przynależą, a więc cennikami, aneksami i uzupełnieniami, one bowiem są integralną częścią umowy?

Składanie podpisu pod umową pożyczki, to nie tylko krok, prowadzący do otrzymania pieniędzy (warto również wejść na stronę www.zanim-podpiszesz.pl). To zgoda na warunki udzielenia pożyczki i zgoda na spłacanie jej wraz z określonymi w umowie odsetkami i innymi kosztami. Nie należy rezygnować z czytania umowy pożyczki, podpisywać ją zaś można tylko wtedy, gdy zrozumieliśmy jej zapisy i wiemy, że nie są dla nas niekorzystne. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *